SON DAKİKA

Manisa Net Haber

Cengiz Ergün Manisa’nın en değerli yerlerini Araplara satıyor

Cengiz Ergün Manisa’nın en değerli yerlerini Araplara satıyor
Bu haber 24 Eylül 2018 - 21:18 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Yaklaşık 1 yıldır ekonomik açıdan kötü günler yaşayan Manisa Büyükşehir Belediyesi nakit krizini aşmak için Manisa’nın en değerli arazi ve projelerini Kuveytlilere satmayı planlıyor

Son dönemde yanlış bütçe yönetimi nedeniyle maddi anlamda sıkıntı yaşayan Manisa Büyükşehir Belediyesi, çareyi Kuveytli iş adamlarında aramaya başladı.

Büyükşehir Belediyesi’nin devam eden bazı projelerle  birlikte şehrin en değerli arsalarını Kuveyt menşeili  şirkete satmaya hazırlandığı iddia edildi.

– Ekonomik krizi aşamadı projeler durdu 

Manisa Büyükşehir Belediyesinin 1 yıldır yaşadığı ekonomik krizin faturası yine Manisalılara çıktı.Nakit krizini bir türlü çözemeyen Büyükşehir Belediyesine finans kuruluşları da kredi vermeyince çözüm olarak Manisa’nın en değerli alan ve projlerini kapsan yerlerin satışı gündeme alındı.

Nakit krizi yaşayan Büyükşehir Belediyesinde bazı projeler hiç başlamazken bir çok proje de yarıda kaldı projelerin ne zaman tamalanacağı ise bilinmiyor.

– Çözüm olarak Manisalıların malını Araplara satmakta buldular

Finans kuruluşlarından kredi alamayan Manisa Büyükşehir Belediyesi nakit krizini aşmak için Cengiz Ergün’ün talimatıyla Manisa’nın en değerli yerlerini Kuveytli işadamlarına satmayı planladığı öğrenildi.

Şeffaf belediyecilik anlayışı ile övünen Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin bu konuyu kamuoyundan sır gibi saklaması dikkat çekerken, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün talimatıyla Kuveytli iş bir firmanın üst düzey yöneticilerinin Manisa’ya davet edildiği öğrenildi.

– Manisa Büyükşehir Belediyesi Türkiye’nin sayılı borçlu Belediyeler arasında yeraldı

Manisa Büyükşehir Belediyesi İller Bankasına 444 Milyon diğer finasn kuruluşlarına 108 Milyon toplamd 552 milyon lira borçla en borçlu Belediylere listesinde zirveyi oynuyor.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA