SON DAKİKA

Manisa Net Haber

Manisa Eğitim Bir-Sen’de değişim rüzgarları

Manisa Eğitim Bir-Sen’de değişim rüzgarları
Bu haber 04 Ekim 2018 - 23:27 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Eğitim Bir-Sen Manisa Şubesi’nde birkaç hafta önce başlayan seçim süreci 7 Ekim Pazar günü yapılacak Şehzadeler İlçe Temsilciliği seçimiyle adeta bir demokrasi şölenine sahne olacak.

Türkiye’nin en büyük ve etkili sivil toplum örgütlerinden biri olan Eğitim Bir-Sen’de, 7 Ekim Pazar günü Manisa Öğretmenevi’nde gerçekleştirilecek Eğitim Bir-Sen Şehzadeler İlçe Temsilciliği seçiminde üyeler oylarıyla ilçe yönetim kurulunu ve kasım ayında yapılacak il yönetimi seçimleri için delegeleri belirleyecek.

Süreçle ilgili değerlendirmelerde bulunan Şehzadeler Eğitim Bir-Sen İlçe Temsilcisi adayı Zikrullah Çakır: “ Türkiye’nin en büyük ve etkili sendikası, aynı zamamda sivil toplum hareketi olan Eğitim Bir-Sen’in Şehzadeler İlçe Temsilciliği’ne aday olduk. Sendikacılık, büyük emek ve fedakarlık isteyen bir görevdir. Bu zorlu göreve genç ve dinamik ekibimizle birlikte , sendikal çalışmaların ne kadar meşakkatli ve sorumluluk isteyen bir gönül işi olduğunun farkındalığıyla ve vazife bilinciyle talip olduk. Öncelikli görevimiz eğitim çalışanlarının özlük haklarını korumak ve geliştirmektir.”  dedi.

Bir milletin gelişmesine en büyük katkıyı veren,  milletin kaderini çizen ve geleceğine yön verenlerin eğitimciler ve eğitim çalışanları olduğunu söyleyen Çakır:”Eşitlik, hak ve adalet ilkeleriyle yola çıktık. Ayrıca yetkili sendika olduğumuz için de sadece kendi sendikamızın üyelerinin değil; öğretmeniyle, idarecisiyle, hizmetlisiyle, memuruyla, şoförüyle tüm eğitim camiası çalışanlarını temsil edeceğimizin bilincinde olarak vazifeye hazırız.” ifadelerini kullandı.

Öğretmenlerin ve eğitim çalışanlarının özlük haklarına da değinen Zikrullah Çakır:” Şu an gündemimizde pazar günü yapılacak seçimler var. Ancak seçim çalışmalarına devam ederken aynı zamanda seçildikten sonra yapılacak icraatlarımızın da bir taslağını hazırladık. Örneğin 3600 ekgösterge konusu ilk meselelerimizden biri olacak. Ekibimizde bu konuda uzman, çok deneyimli bir saymanımız var. Ayrıca aynı eğitim bölgesindeki hizmet puanlarının da güncellenmesi gerekiyor. Göçmen nüfusun yoğunlukta olduğu okullarımızla şehir merkezindeki okullarımızın çalışma koşulları , öğrenci profilleri aynı değil. Buna göre de hizmet puanı ve ücret güncellemesi yapılmalı. Bu ve bunun gibi birçok sorunu gündeme getirip sonuç alabilmek için elimizden geleni yapacağız.Gayemiz güçlüyü haklı kılmak değil, haklıyı güçlü kılmaktır.” ifadelerine yer verdi.

Yeni döneme yeni misyon, vizyon ve hizmet anlayışıyla girmeyi planladıklarını aktaran Çakır:” Sendikal örgütlenme, gelişimin dinamosudur. Çalışanınızı mutlu ederseniz onlar da ülkesine yararlı, milletine sadık bireyler yetiştirme konusunda daha motive edilmiş bir vaziyette çalışır ve refah seviyesi yüksek bir ülke inşaa edilir. Bunun yolu alçakgönüllü, birlik ve beraberlik içinde omuz omuza çalışmaktan geçer. Bu yüzden 7 Ekim Pazar günü tüm üyelerimizi bu demokrasi şölenine davet ediyoruz. Seçilsek de seçilmesek de haklının yanında durmak boynumuzun borcudur.

Eğitim-Bir-Sen Şehzadeler İlçe Yönetim Kurulu adayları olarak, seçim sürecinin sendikamıza, üyelerimize, eğitim camiasına ve ülkemize hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah’tan (c.c.) niyaz ediyoruz.” diye konuştu.

Şehzadeler İlçe Temsilcisi adayı olan Sayın Zikrullah Çakır’ın kurulunda; Hasan Hüseyin Kocaoğlu, Cüneyt Kabakçıoğlu, Ahmet Çolak, Salih Bayraktar, Aydın Sertyürek ve Emrullah Şimşek yer alıyor.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA